Kapitola první

28. october 2011 at 18:19 | Meave* |  Duše jako důkaz
První kapitola je sice poněkud krátká, ale doufám, že se Vám i tak bude líbit.
---------------------------------------------------------
Kapitola první - Šestý smysl

ak jako každé ráno, i dnes tomu nebylo jinak, jsem se s donucením hrabala z vyhřátého pelíšku. Dole už na mě překvapivě čekala teta se snídaní. Vonělo to tam báječně. Nasoukala jsem do sebe poslední sousto lahodných tetiných vaflí s medem a zapila je kakaem. Teta vždycky nejlíp ví, jak mi udělat radost. Se slovy: "Děkuji, bylo to výtečné" jsem se hrnula z kuchyně. Poslední pusa na rozloučenou a už jsem si v předsíni mého nového bydliště pracně zavazovala neonové tkaničky mých adidasek, na které jsem si celé prázdniny tvrdě vydělávala. Ze dveří jsem ještě houkla: "Pá" a následně vyrazila do školy.
Cestou jsem se stavila pro Nelien. Obvykle jsme byly domluvené na půl osmou u starého dubu, což byl strom, který se pyšnil svým 90ti-letým výročím své existence. Stál na rohu ulice, kde jsem nyní bydlela. Jenže tentokrát jsem u starého dubu stála sama. Kdyby byla Nell nemocná, určitě by mi zavolala, ale takhle jsem o ní neměla žádné informace. Snažila jsem se jí dovolat, ale byla nedostupná. Počkala jsem deset minut a když stále nepřicházela, vydala jsem se do školy sama.
Celou tu dobu, co jsem seděla znuděně v lavici Marylanské střední školy jsem myslela na Nell. Co když se jí něco stalo? vrtalo mi hlavou. Přece jen poslední dobou nevypadala zrovna nejlíp. Z mých myšlenek mě vytrhlo jemné vibrování mého mobilu v kapse. Na displeji blikalo jméno volajícího: paní Cleesová, Nellina máma. Ihned jsem zmáčkla zelené tlačítko a pozdravila ji do telefonu. Odpověď na otázku Je Nelien v pořádku? se mi v zápětí dostalo odpovědi, která mě položila na kolena. Můj šestý smysl mi napovídal, že tady bude něco v nepořádku. Ale tohle bych opravdu nečekala...
Pokračování přístě!


A co myslíte vy?
1/ Co se tak Nelien mohlo stát?
2/ Dopadne to dobře, tak jako v pohádkách nebo to skončí tragedií?
3/ Líbil se Vám tenhle díl? Budete číst tuhle povídku dál?
 


Comments

1 Caty! | Web | 28. october 2011 at 19:49 | React

Taky se máš.. ;) Já bych potřebovala taky nové rifle, kdo ví, kdy se jich dočkám :P
Moc pěkná první kapitola ;) dobře se to čte :) Myslím, že Nelien se něco stane, jako ten den. Ale pak normálně bude chodit do školy, ale bude divná... :) Necháme se překvapit ;) Už se těším na 2. kapitolu!

2 Nikk** | Web | 29. october 2011 at 15:23 | React

Ahoj...jestli chceš něco z prota(FIMA) at už pro sebe nebo pro někoho jiného klikni zde   http://levne-zbozi-online.blog.cz/

3 Dollie :) | Web | 31. october 2011 at 17:38 | React

netuším čo sa mohlo stať :D .. mňa ako prvé napadlo že umrela .. ale vidím že už je aj 2.kapitola tak idem čítať :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 
Where to go next? » Archive

------------------------------------------------------------------
© Jakékoliv kopírování článků, které sama napíšu, je trestné.
Všechno na tomto blogu, je práce autorky.
Dostanete na zadek!

TOPlist