December 2011

Never give up

27. december 2011 at 18:09 | Meave*
Začala jsem s dalším příběhem, v pořadí již druhým. Z názvu Never give up lze usoudit, že se v českém překladu jedná o příběh s názvem Nikdy to nevzdávej. Dovedl mě k tomu jeden film s totožným názvem. Odehrává se sice v úplně jiném prostředí a to v rodině chlapce, bývalého fotbalisty, ze kterého se stal prvotřídní rváč. Ale dost už o filmu, já přece píši povídky! ;)
-------------------------------------------------------------------

» Informace k povídce

Stav: Rozepsaný
Autor: Meave*
Žánr: Romantický příběh ze života,
dívčí literatura (pro mládež)
Kapitoly: I., II., III., IV., V.

» Seznámení s povídkou
Šestnáctiletá Christine si již prožila za svůj kratičký život mnoho. Jen to, že se už po páté se svým otcem stěhuje opět daleko od svého předešlého bydliště, bylo jedním z důvodů, proč dávala vše za vinu svému otci. Taktéž i smrt její matky přisuzovala jemu. Poté, co se přestěhují do Daytonu v Ohiu, najde si Christine novou školu, nové koníčky i nové kamarády. Něco nové nachází, něco také ztrácí. Co Christine ztratí se již brzy dozvíte...
A jak všechno dopadne? Čtěte pravidelně každý díl a uvidíte. :)

» Hlavní postavy
Christine Simpson - Hl. hrdinka, která vás provází celým svým příběhem (18)
Elizabeth Ramplingová - Christinina nejlepší kamarádka (18)
Esme Parks - Christinina nová kamarádka (18)
Chloe Middletonová - Christinina nová kamarádka (18)
Summer Carradine - Nejoblíbenější holka Christininy nové školy (18)
Austin Simpson - Christinin mladší bráška (17)
Kyle Mashal - Christinin spolužák (18)
Tyler Cole - Kluk, který se Christine zalíbí (18)
Brad Calvert - Nejoblíbenější kluk Christiny nové školy (18)
Ned Simpson - Christinin otec (37)
-------------------------------------------------------------------
  • Postav v příběhu je samozřejmě mnohem víc, tohle jsou jen ty hlavní, které budete vídat nejčastěji. V příběhu se časem objeví spoustu dalších postav, které příběh ještě více zamotají. Máte se na co těšit. ;)
-------------------------------------------------------------------

Názory na povídku pište do komentářů. Za každý názor předem děkuji.
Doufám, že se Vám bude povídka líbit a že jí budete s radostí číst. :)

merry christmas.

24. december 2011 at 15:01 | Meave* |  Mé myšlenkové pochody
Lidičkové mí milovaní, jsou tady Vánoce. Na ně mnoho z nás usilovně čeká už celý rok. Přiznávám se, taky jsem mezi ně patřila a již otrávená z celoročního stresu ve škole jsem se jako každý rok těšila na Vánoce. A nemůžu popřít, že i letos tomu nebylo jinak. I přesto, že mi vůbec nedochází, že dnes, právě dnes, teď, když tu sedím a píšu tenhle článek, že právě teď už je ten "velký" Štědrý den. Inu, ono to mu tak vážně je.
No fajn, už jsem se z toho trochu probrala. Vždycky jsem doufala, že zůstanu tou malou holčičkou s vykulenýma očima, jak kouká na ten obrovský stromeček plný blikajících světýlek a hrne se ke kupě dárků. Jaksi mi dochází, že tohle už je minulost. Chci, vážně moc si přeji to všechno vrátit. Ty starý dobrý Vánoce. Neříkám, že tyhle nejsou fajn, to jo, ale přece jen...brala bych zase ty dřívější.
Musím říct, že mi kdysi záleželo jen na tom, co dostanu pod stromečkem. Myslím, jako materialistické dárky. Slova jako "hodně štěští a zdraví" jsem přála jen z toho důvodu, protože je to slušnost. Jo, byla jsem tak dětinská a sobecká, že jsem to všechno říkala jen ze slušnosti. Ale to bývávalo. Teď, poslední rok, si uvědomuju, jak strašně moc záleží na zdraví a lásce! Asi z vlastní zkušenosti. Nejspíš proto, že jsem si tím musela projít a zažít si to, abych pochopila, jak moc na takových věcech záleží. Tak až Vám budu přát hodně zdraví, neberte to jako samozřejmost, ale jako dar! ;)
Drazí přátelé, i jen náhodní návštěvníci, přeji Vám krásné a pohodové prožití vánočních svátků. Samozřejmě Vám přeji spoustu dárečků pod stromečkem, ale i tak si myslím, že to je to nejmenší. Hlavně Vám ale přeji to nejdůležitější, a to velkou kupu zdraví a taktéž kupu přátel, kteří Vás mají rádi. Štěstí a podobné věci pak přijdou samy. Stačí jen doufat a přát si. Ještě bych chtěla dodat: Nemyslete jen na sebe, tak jako já, když jsem byla ještě malá holka, ale zkuste popřemýšlet nad tím, jak důležité je, aby Vás měl někdo rád, aby jste byli zdraví a aby byl ve světě mír. Myslím a troufám si říct, že většina z Vás nemá ani ponětí, co to znamená žít deno-denně ve strachu z přežití, tak jako třeba děti v Africe. Tak se trochu pochlapte a zamyslete se trochu, že zdraví je vážně důležité! ;) Tak Vám tedy přeji krásné Vánoce a ten nejpovedenější skok do Nového roku. :)

christmas atmosphere at your fingertips.

16. december 2011 at 12:44 | Meave* |  Mé myšlenkové pochody
Nemoc mě konečně pomalu opouští. Už bylo na čase, říkám si. Ty stavy, které jsem prožívala tento týden bych nepřála zažít ani tomu největšímu nepříteli. Opravdu se to nedá. Ležet od rána do večer v posteli s tunou posmrkaných kapesníčků mě brzy omrzelo. Myslela jsem si, jak bude fajn, na chvilí si od všeho toho stresu odpočinout. Bylo. Vážně jen malý okamžik jsem z toho naprostého klidu měla radost. Vlastně nebýt všech těch knížek, teplého čaje, TVD a toho skvělého kluka, který mě denně bombardoval jeho milými esemeskami, asi bych se unudila k smrti. Nakonec jsem si našla jednoduchou cestičku - dodívala jsem se na všechny dosud přístupné díly TVD. Teď, když to začlo být tak napínavé, musím čekat až do 5. ledna, kdy se na scéně ukáže další díl. Nevím, nevím, jak to zvládnu. :D S mou nepřekonatelnou závislostí na všech těch úžasných postavách, které v seriálu vystupují, bude velmi těžké, v klidu čekat na další díl. Jó, hold už jsem jednou netrpělivá a tak to nejspíš taky zůstane. Ach jo! :D

Jen chci říct, ač to tak možná nevypadá, jsem tady na blogu skoro denně a obhlížím vaše miloučké blogy. Většina z Vás už je taky tak příjemně vánočně naladěna, jak to má být. V poslední době jsem si nějak neúměrmě ke všemu ostatnímu začla vážit toho nejdůležitějšího - lidí, kteří mě mají rádi. A lidé, které mám ráda . Když už se konečně odhodlám napsat nějaký článek, tak se něco pokazí. Buď se mi vypne net nebo zjistím, že článek je příliš nudný (ostatně tak jako všechny) a nebo dokonce přijdu na to, že mě to ani nebaví. Ale teď - teď začnu konečně psát opět povídky. A začnu rovnou s novou, snad i originální povídkou. Bude se jmenovat Never give up (Nikdy to nevzdávej). Přiměla mě k tomu jedna úžasná knížka, kterou právě čtu. Je stará 18 let, ale o to víc si ji vážím. Její název je zcela jednoduchý - Oddané sestry. Knížka vypráví o dvou sestrách - Annie a o šest let mladší Laurel. Po smrti jejich matky, bývalé úspěšné herečky, utečou dívky před svým nevlastním otcem z domu. Po všech neúspěšných pokusech najít si domov se usadí v jedné židovské rodince v New Yorku, kde taktéž potkají svou tetičku Dolly, se kterou si již dlouha léta neviděly. Teta Dolly vlastní známou prodejnu čokolád Girod, kde také později získá práci Annie... Více jsem toho z té knížky ještě nevyčetla, jsem teprve v jedné třetině, ale je to jedna z mála knížek, které mě něčím zvláštním neskutečně zaujaly už od samého začátku.

mr. perfect, pleased to meet you.

7. december 2011 at 15:50 | Meave* |  Mé myšlenkové pochody
Dámy a pánové,
ta dobrá nálada se mě stále drží. A to je fajn. Nevím jestli už jsem se někdy zmiňovala o The Vampire Diaries, ale myslím, že určitě! Protože teď je to má závislost! Sice jsem četla jen 2 díly knížky Upíří deníky, ale teď se koukám na seriál. Pravidelně. Zamilovala jsem se do těch postav! Damon, Stefan, Elena, Tyler, Bonnie, Jeremy, Caroline, Alaric, Matt! ♥ Šíleně jsem si je oblíbila. A to se mi zas tak často nestává. Ale poslední dobou je všechno jinak. A je to tak mnohem lepší. Přijde mi, že můj život je o něco bohatší. Ten můj "nový kamarád", jak jsem se minule zmiňovala, je nesmírně úžasný. Asi mě přišla navštívit má milá přítelkyně - láska! :) Píšeme si denně a pořád si máme, co psát. Pořád se smějem. :) Už ho chci vidět! ♥

Připomíná mi ho. ♥
Vaše nejšťastnější

away with a bad mood.

3. december 2011 at 20:00 | Meave* |  Mé myšlenkové pochody
Nezlobte se na mě, ale když nemám náladu na psaní, nepíšu a nebo píšu úplný blbosti. Jak jste si mohli poslední měsíc všimnout. Né, že bych při dobré náladě snad psala něco normálního, to u mně nečekejte, ale přeci! :D Tož snad jste poznali, že dneska už mám velmi strašně moc úžasně skvěle báječně nejlepší náladu! :D :) Čím to tak může být? Novým milým kamarádem. Jo! Je fakt moc milý. A pěkný! :) Kvůli němu jsem se sice trošku pohádala s jinačím kamarádem, ale opravdu s ním nemíním rozebírat jeho identitu, aby o něm pak věděla celá třída. Takže budu raději zticha. Stejně je to zas jen jedna z našich častých "žabomiších válek". Zítra to zas bude v pohodě. :) Krom tohohle je ještě spoutu dalších důvodů k mé skvělé náladě. Jendím z nich je ta předvánoční atmosféra. Dneska jsme s mamčou pekli už sedmý druh cukroví. Ještě teď nám voní celý byt.
Krom toho všeho, co se kolem mě za poslední měsíc děje, těch pozitivních zpráv a dějů, je fakt jen malinkaté procento těch špatnách. Za což jsem opravdu ráda. Mám spoustu novýc kamarádů, většinou bráchových spolužáků. Hodně z nich je milých, hodných a pěkných, ale některé jsem ještě ani nestihla pořádně poznat. No uvidíme, na to mám ještě dost času. Nebo si to alespoň myslím.
Dopíjím poslední zbytky voňavého ovocného čaje a pak si půjdu dát nejspíš teplou lázeň. Pustím si nějaký film a bdue fajn. Doufám. Doufám, že mi dnešek nikdo nezkazí. Nesmí! :)
Jó, a trošku jsem pozměnila vzhled blogu. Sladila jsem ho do bledě modré barvy, chtělo to trochu vánoční atmosféry. Obrázek v záhlaví je od Jackies.

Jedna z nejúžasnějších písniček vůbec! :)

Tak já se loučím, broučci. :)
Where to go next? » Archive

------------------------------------------------------------------
© Jakékoliv kopírování článků, které sama napíšu, je trestné.
Všechno na tomto blogu, je práce autorky.
Dostanete na zadek!

TOPlist